SÍtotisk

Rozsáhlá škála technologických postupů a hlavně různorodost používaných materiálů, ať už barev nebo vlákenných materiálů síťoviny nabízí široké uplatnění sítotisku ve všech možných oblastech dnešní společnosti. Podle uplatnění v praxi se dnes obecně sítotisk dělí na umělecký - serigrafie, grafický, technický, textilní a speciální.

 

PŘÍMÉ BARVY - BEZ RASTROVÁNÍ

Nejčastěji používaný tisk v plných plochách bez rastrů - tisk neumožňuje plynulé přechody mezi barvami. Barevnost se řídí podle vzorníku Pantone.

 

Barevná separace

Jde o rastrový plnobarevný tisk, na rozdíl od tisku v režimu CMYK se tiskne přímými barvami. Speciální program provede optimální rozložení předlohy do přímých barev a prolnutím jednotlivých barev dosáhnou požadované barevné přechody i u složitých motivů. Tisk počítá s barvou látky a umožňuje například vytvořit plynulé přechody ven z kresby směrem do tmavého textilu. Tato technologie je vhodná již pro malé náklady, u vyšších nákladů je řádově levnější než digitální tisk. Plnobarevná separace umožňuje i tisk velkých formátů a zpracování velkých nákladů v reálném čase.

 

plnobarevný tisk v režimu cmyk

Rastrový plnobarevný tisk barvami v systému CMYK (cyan, magenta, yellow, black). UPOZORNĚNÍ Pokud chcete dodržet přesnou barevnost tiskového motivu, je nutné zaslat tištěný náhled fyzicky.